Tematem przewodnim warsztatu będzie zadbanie o nerw błędny i przywspółczulny układ nerwowy odpowiedzialne min.: za trawienie, odpoczynek, rozluźnienie i regenerację. To nie oznacza, że na warsztacie będzie tylko łatwo i przyjemnie 😉 Dotarcie do nieświadomego wymaga uważności i cierpliwości.
Neurobiologia pokazuje, że wiele problemów zdrowotnych bierze się z zaburzeń pracy autonomicznego układu nerwowego. Udowadnia też, że poprzez proste działania możemy pozytywnie na niego wpłynąć. Niektóre z nich jogini stosowali od bardzo dawna jak np.: koncentracja na oddechu, świadoma relaksacja czy medytacja.

Na warsztacie będzie:

– trochę teorii o tym, jak stymulować nerw błędny,
– skupienie uwagi na oddechu i jego spowolnienie, czyli jak zapanować na nerwami dzięki pranajamie,
– automasaż i fala brzucha. Świadome aktywowanie mięśni głębokich brzucha, jak i umiejętność jego rozluźniania, będą pomagać min.: w pracy naszego „drugiego mózgu” czyli jelit,
– kilka bardzo prostych jogowych ćwiczeń języka i oczu pozytywnie działających na układ nerwowy.
– łagodne, uważne asanowe flow. Nie każda praktyka będzie działała kojąco na „nerwy”. Np.: rozciąganie nie zawsze jest pozytywnym sygnałem dla naszego układu nerwowego. Warto uważnie i z wyczuciem podejść do swojego ciała również w trakcie praktyki asan.
– intonacja dźwięku AUM oraz przygotowanie do medytacji.

UWAGA! Brak wolnych miejsc