Praktyka skierowana jest dla wszyskich zaczynających praktykę, średnio zaawansowanych a osoby zaawansowane poczują nową jakość w praktyce.

🙏
Dno miednicy utrzymuje w prawidłowej pozycji narządy znajdujące się w miednicy, wpływa na funkcjonowanie zwieraczy, min. trzymanie moczu. Istotne jest, aby te mięśnie były sprawne, mocne, jednak nie permanentnie napięte. Mięśnie głębokie brzucha i dna miednicy stanowią gorset podtrzymujący, stabilizujący kręgosłup i miednicę. W praktyce asan nie tylko mięśnie głębokie będą miały znaczenie. To w jaki sposób ułożysz miednicę wchodząc do asany, będzie miało wpływ nie tyko na jakość jej wykonania, ale co najistotniejsze, będzie miało to wpływ na kręgosłup i odczucia w plecach.

🙏Na warsztacie:
* dowiesz się jak aktywować mięśnie dna miednicy oraz głębokie brzucha
* poznasz ćwiczenia, które pomogą je wzmocnić
* dowiesz się czym jest i jak wykonać mulabandhę
* dowiesz się również jakie pozycje ułatwiają rozluźnienie mięśni dna miednicy i brzucha, bo nie chodzi o to, aby utrzymywać te mięśnie w permanentnym napięciu, ale o to, aby nauczyć się ich używać,
* będzie o tym, jak ułożyć miednicę w podstawowych i często wykonywanych pozycjach,
* dowiesz się, jak dzięki ułożeniu miednicy zadbać o kręgosłup, m.in.: w skłonach, na co zwrócić uwagę, aby były bardziej bezpieczne,
* dowiesz się czy „podwijanie” kości ogonowej ma sens,
* będzie łagodne flow, uważna obserwacja odczuć w ciele i poczujesz nową jakość praktyki 🙂

Prowadząca: Patrycja Gawlińska
autorka bloga Joginka.pl. Uczy od 2005 roku (asan, najczęściej w stylu winjasy, bandh, oddechu i medytacji). Felietonistka portalu jogasutry.pl, joga-abc.pl oraz magazynu Joga. Wielokrotne podróże do Indii i pobyty w aśramie pozwalały jej zgłębiać praktykę jogi u źródeł.

KIEDY:
19 listopad

GODZINY:
10:00-14:00 (z krótka przerwą na przekąskę)

GDZIE:
Mandala Yoga & Ayurveda
ul. Przemysłowa 1 B
77-100 Bytów

CENA:
200 zł, zadatek 60 zł

ZAPISY:
513-454-316 SMS imię nazwisko