Bardzo kameralny warsztat skierowany do osób, które prowadzą zajęcia, lub przygotowują się od prowadzenia zajęć jogi.
Tematem będzie bezpieczna praktyka asan bez zbędnych napięć w dolnych plecach.
Założenie, że praktyka asan ma jedynie pozytywny wpływ na kręgosłup i pomaga usuwać dolegliwości bólowe w dolnych plecach związane m.in.: z siedzącym trybem życia, jest błędne. Wiele podstawowych asan wykonanych w powszechny sposób generuje napięcia w dolnych plecach. Jedną z problematycznych, a często wykonywanych asan jest pies z głową w górę. Także problemem jest koncentracja jedynie na rozciąganiu napiętych pleców, ponieważ daje jedynie chwilową ulgę. Nie rozwiązuje problemu tylko najczęściej jeszcze osłabia napięte plecy i wzmaga dolegliwości. Jednym ze sposobów radzenie sobie z bólem dolnych pleców jest wzmacnianie brzucha. Jednak napięcie brzucha może również zwiększać napięcia w dolnych plecach i pogłębiać problem.
Jak uczyć, aby pomóc a nie szkodzić?

Podczas warsztatów będzie zwrócenie uwagi na to jak uczyć podstawowych pozycji, aby nie tworzyć zbędnych napięć w dolnych plecach (m.in.: bezpieczny skłon i wygięcie bez zacisku w plecach), jak nauczyć rozluźniania pleców oraz o budowaniu zrównoważonej praktyki pozwalającej na radzenie sobie z tym powszechnym problemem.
Nie ma znaczenia w jakim stylu prowadzisz zajęcia, wskazówki są uniwersalne i możesz wykorzystać je w swoim nauczaniu. Będzie nieszablonowo, inaczej i skutecznie!

Kiedy: 24 wrzesień
Godziny: 9:30-13:30
Gdzie: Kraków Stare Miasto
Cena: 280 zł
Zapisy i pozostałe informacje: patrycja@joginka.pl,
UWAGA!!! Warsztaty bardzo kameralne, jest tylko 7 miejsc