Moja historia

Właściwie nie wiem dlaczego zapisałam się na zajęcia jogi, jednak nie wierzę w przypadki, tylko celowość wydarzeń. Mieszkałam wtedy w Krakowie. Szkoła Apolonii Rdzanek(jednej z pierwszych nauczycielek Sivananda jogi w Polsce), mieściła się spory kawał drogi od mojego domu. Oj bardzo nie chciało mi się iść na pierwsze zajęcia, ale wcześniej zapisałam sie na miesięczny kurs dla początkujących i wolałam przełamać swoją niechęć, niż zadzwonić i wycofać się z deklaracji.

Wystarczyło kilka zajęć, abym zapisała się na kolejny kurs. Po miesiącu zaczęłam dodatkowo praktykę własną, a po niespełna dwóch miesiącach praktyka stała się stałym elementem każdego dnia i już wtedy wiedziałam, że kiedyś poprowadzę własne zajęcia.

Tak też się stało. Zajęcia zaczęłam prowadzić w 2005 roku.

W ciągu pierwszych lat uczestniczyłam w różnych zajęciach, warsztatach i kursach jogi (między innymi Maty Ezraty, Corinne Biria,Vijay (Dharamsala),Sheshadri (Mysore) ). Ciągle poszukiwałam nie mogąc znaleźć odpowiadającej mi praktyki.

W 2006 roku trafiłam na warsztaty do Radka Rychlika i… asthanaga viniasa joga stała się moją ideą fix przez kilka kolejnych lat.

Pod koniec 2006r. po raz pierwszy pojechałam do Indii, gdzie spędziłam 3,5 miesiąca w tym dwa w mieście Mysore, kolebce dynamicznej jogi, praktykując w Parakala Mutt pod okiem BNS Iyengara.

Z Indii wróciłam pełna inspiracji i energii.

Zaczęłam współpracować z prof. Januszem Szopą. Przez dwa semestry prowadziłam zajęcia dydaktyczne jogi dla studentów na AWF w Katowicach.

W 2008 roku wróciłam do Indii w poszukiwaniu nowych inspiracji.

W 2009 roku trafiłam do jedynego wówczas w Polsce miejsca, gdzie odbywały się warsztaty vinyasa kramy – do Pracowni Maćka Wieloboba. Zmieniła się moja praktyka i sposób prowadzenia zajęć. Zaczęłam łączyć ashtanga viniasę z viniasa kramą. Obydwie formy jogi współgrają dzięki oddechowi ujjaj i idei viniasy.

Jednak ciągle joga była dla mnie tylko ćwiczeniem asan i technik oddechowych.

Dopiero trzecia podróż do Indii stała się krokiem milowym w mojej praktyce i w moim postrzeganiu tego, co robię. Pobyt w aśramie Sadhana Mandir miał ogromny wpływ na moją praktykę, odkrywanie siebie i jogi na nowo oraz praktyk daleko odbiegających od rozumienia jogi jako ćwiczenia asan. W tym aśramie znalazłam swojego przewodnika po ścieżce jogi, od którego nadal się uczę.

Teraz nie czuję dysonansu pomiędzy tym co robię, tym co wiem, a tym, co nazywam jogą. Praktyka harmonizuje ze mną i z moją wizją Świata.

Za podstawę praktyki uważam oddech ujjayi, który wykorzystuję do praktyki asan(vinyasy) jak i do koncentracji oraz medytacji. Swoim uczniom przekazuję to, co uważam za najlepsze i wartościowe. Dzielę się doświadczeniem, wiedzą i nabytymi umiejętnościami.

Prowadzę zajęcia grupowe i indywidualne oraz warsztaty dla osób na różnych stopniach zaawansowania. Kształcę nauczycieli jogi.

Współpracuję z portalem joga-abc.pl oraz z magazynem Joga.

Przez kilkanaście lat byłam wegetarianką a od 2011 jestem weganką.

Dla Was

Ta strona powstała z myślą o Was zainteresowanych jogą, którym zajęcia dwa, trzy razy w tygodniu w szkole jogi nie wystarczają, którzy poszukujecie, chcecie zgłębiać wiedzę o jodze, oczekujecie od zajęć czegoś więcej, niż tylko praktyki asan. Ta strona stworzona jest również z myślą o tych, którzy z różnych powodów nie mogą dotrzeć na zajęcia a chcieli by praktykować oraz z myślą o tych którzy chcą praktykować z joginką we własnym domu.

Dzielę się z Wami swoim doświadczeniem i wiedzą.

Na stronie znajdziecie artykuły i filmy instruktażowe jak wykonać asany, pranajamy, bandhy oraz inne techniki związane z jogą.

Z artykułów poznacie bliżej historię, filozofię i założenia jogi.

Będę dzielić się z Wami swoimi przemyśleniami i refleksjami na temat jogi oraz podejścia do życia.

Od Was oczekuję praktyki oraz czekam na sugestie i pytania związane z jogą. Dzielcie się własnym doświadczeniem i przemyśleniami.

Chcę Was inspirować i motywować do praktyki. Liczę również na to, że to Wy będziecie moją największą inspiracją.

Zapraszam do wspólnej praktyki

Zapisz się na moje warsztaty

Warsztaty jogi to wspaniała okazja aby dogłębnie poznać ważne aspekty jogi. To intensywna praktyka przynosząca wymierne efekty i satysfakcję. Zapraszam do praktyki!