Za tą tajemniczo brzmiącą nazwą, kryje się pozycja równoważna na rękach.
Wygląda na skomplikowana i trudną do wykonania.
W poniższym filmiku przedstawiłam jeden z możliwych sposobów wykonania tej pozycji, z pozycji siedzącej. Można tą pozycję również wykonać zaczynając od pozycji stojącej (wykonujesz coś zbliżonego do parivrtta utkatasany tylko na jednej nodze a drugą zakładasz tak, aby oprzeć stopę i udo drugiej nogi na ręce, analogicznie do wykonania z pozycji siedzącej. Oj wiem brzmi enigmatycznie, może zrobię jeszcze jeden filmik 😉 ).

Na co, zwrócić uwagę:
Zanim wejdziesz do pozycji, skręć się mocno z wydechem, pomocna będzie praca brzucha (z wydechem kieruj go do środka i w górę).
Dłonie, w miarę możliwości, ułóż na szerokość rozstawienia ramion. Przedramiona docelowo ustawiasz prostopadle do podłogi.
W pozycji, w miarę możliwości, ustaw barki na tej samej wysokości, unieś lekko klatkę piersiową i spójrz przed siebie.

Co może pomóc:
Aby wykonać tą pozycję, warto mieć prze-praktykowane wykonanie łatwiejszych balansów na rękach np.: bakasanę (tu znajdziesz, jak ją wykonać), parśva bakasanę.
Istotny jest mocny skręt, dobrze więc popracować nad skrętami. Pomocne mogą być: ardha matsyendrasana, warianty marichyasany, parivrtta utkatasana itp.
Dobrze również popracować nad ruchomością bioder, pomocne będą przygotowania do pozycji lotosu.

O czym warto pamiętać:
To pozycja obciążająca nadgarstki, więc nie wykonuj jej bez odpowiedniego rozgrzania nadgarstków oraz dołącz do swojej praktyki ćwiczenia wzmacniające nadgarstki 🙂